U Ivanić Gradu se od 17. do 20. rujna održavao 6. međunarodni simpozij o dabrovima u sklopu kojeg je Ivančica Somođi iz HEP Proizvodnje predstavila HEP-ovu skrb za te ugrožene životinje.
Naime, Proizvodno područje HE Sjever koje obuhvaća tri hidroelektrane na rijeci Dravi: HE Varaždin, HE Čakovec i HE Dubrava s pripadajućom mrežom odvodnih i dovodnih kanala te akumulacijama, predstavlja idealno stanište za dabrove. Kako je riječ o vrlo marljivim glodavcima, koji su pritom i na popisu ugroženih vrsta, potrebno je nadzirati njihovu aktivnost koja često uzrokuje štetu lokalnoj zajednici. Ivančica Somođi iz PP HE Sjever sa svojim kolegama, u suradnji sa Šumarskim fakultetom u Zagrebu, provodi od 2008. godine nadzor nad aktivnostima dabrova i brine da suživot tih glodavaca i ljudi te HEP-ovih postrojenja bude na zajedničko zadovoljstvo. I.Somođi okupljenim je inozemnim stručnjacima predstavila sustav hidroelektrana na Dravi kao značajan doprinos kvaliteti života lokalne zajednice: od zaštite od poplava, opskrbe vodom, navodnjavanja do turističkih i rekreativnih sadržaja. Dabrovi gradeći svoje nastambe i uređujući svoj životni prostor učestalo zatrpavaju HEP-ove odvodne cijevi koje su ključne za regulaciju voda odnosno zaštite od poplava. Postavljanjem čelične mreže na otvore tih cijevi ta je opasnost otklonjena. No, dabrovi "daju posla" HEP-ovim zaposlenicima i na drugi način. Prošle je godine, primjerice, zabilježen prekid u napajanju električnom energijom na području Elektre Križ zbog vrbe koju je oborio dabar svojim zubima te tako pokidao vodove.
Godine 2010. HEP je putem Natječaja za donacije osigurao sredstva projektu Šumarskog fakulteta „Zaštita dabra i njegovih staništa na Dravi i Muri“ u sklopu kojeg je postavljena zaštitna žičana ograda duž prometnica na kojima su dabrovi najčešće stradavali. HEP jednako tako provodi učestalu kontrolu kakvoće voda na kojima obitavaju dabrovi osiguravajući na taj način dug i zanimljiv suživot HEP-a i ovih zaštićenih glodavaca.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.