HEP je 7. studenog potpisao sporazum o suradnji na znanstvenoistraživačkim, razvojnim i obrazovnim projektima sa Fakultetom elektrotehnike i računarstva te Fakultetom strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu.
Sporazum su potpisali u ime HEP-a predsjednik Uprave Zlatko Koračević te dekani dvaju fakulteta prof.dr.sc Nedjeljko Perić s FER-a i prof.dr.sc. Ivan Juraga s FESB-a u nazočnosti prvog potpredsjednika Vlade i ministra gospodarstva Radimira Čačića, rektora Sveučilišta u Zagrebu prof.dr.sc. Alekse Bjeliša, članova Uprave i direktora u HEP-u te brojnih predstavnika medija.
Riječ je o formalnom činu intenziviranja dugogodišnje suradnje u cilju jačeg doprinosa ovih znanstvenih institucija ostvarenju razvojnih planova HEP-a. „Znanje i stručnost su platforma na kojoj HEP mora graditi svoju konkurentnost, a ovaj sporazum predstavlja odlučan korak u tom smjeru. Namjeravamo se na ovakav način povezati i sa ostalim visokoobrazovnim institucijama u Hrvatskoj kako bi od HEP-a napravili centar izvrsnosti. Jedino tako možemo u potpunosti ostvariti cilj koji je pred nama- energetsku neovisnost.“, rekao je Z.Koračević. Prvi potpredsjednik Vlade Radimir Čačić tom je prigodom rekao:“Energetska neovisnost označuje pojam novog suvereniteta. Ulaganje u energetiku je istovremeno i pokretanje ključne poluge gospodarstva jedne države, a ovim sporazumom se stvara predispozicija da najbolji mladi stručnjaci već drugi dan po završetku fakulteta dobiju priliku raditi u HEP-u.“ Dekani i rektor pozdravili su potpisivanje Sporazuma kao važnog koraka prema povezivanju istraživačkih i inovacijskih resursa sa industrijskim sektorom izražavajući nadu da će se jačanje suradnje između akademskih institucija i velikih tvrtki u budućnosti produbiti na dobrobit gospodarstva i društva u cjelini. Pogledajte koja su područja suradnje od zajedničkog interesa.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.