U srijedu 12. rujna u Zagrebu je svečano potpisan Okvirni sporazum o isporuci elektroenergetskih kabela vrijednih 287 milijuna kuna između HEP-a i konzorcija Domaći proizvođači kabela d.o.o.
Potpisivanju je nazočio prvi potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Radimir Čačić čime je naglašeno kako je riječ o važnoj poluzi u pokretanju opsežnog investicijskog ciklusa Vlade u energetici do 2016. godine.
R.Čačić tom je prigodom rekao: „Energetski sektor naš je najzapušteniji sektor u kojem nije bilo ozbiljnijih investicija posljednjih 40 godina. Jednako tako taj sektor ima potencijal najsnažnije poluge hrvatskog gospodarstva i u tom svjetlu ovaj Sporazum ima veliku vrijednost. Ova investicija omogućit će HEP-u modernizaciju mreže koja znači i osposobljavanje za prihvat električne energije proizvedene iz obnovljivih izvora energije.
Kao potpisnik Sporazuma predsjednik Uprave HEP-a Zlatko Koračević čestitao je Konzorciju što je prepoznao HEP-ov poziv domaćim tvrtkama da budu neizostavan dio pokrenutog investicijskog ciklusa: „Za HEP je ovo važan korak jer se uspostavlja nova praksa suradnje s dobavljačima dok istodobno ispunjavamo svoj cilj da našim investicijama privučemo domaće proizvođače i ovakvim suradnjama u što većoj mjeri pokrenemo domaću prateću industriju.“, poručio je Z.Koračević.
U ime Konzorcija, kojeg u prvom redu čine tvrtke Elka i Eurocable Group te tvrtke Brodomerkur, Cotra i Wellmax, Sporazum su potpisali predsjednik Uprave Elke Vatroslav Sablić te direktor tvrtke Eurocable Gordan Glavan. Obojica su naglasili kako su te tvrtke pretežito izvoznici, ali da je ova poslovna suradnja od posebne važnosti jer je vrijedan pokazatelj i drugim domaćim tvrtkama kako je moguće udruživanjem postići visoku konkurentnost. Naime, ovaj konzorcij ispunio je sve uvjete vrlo zahtjevnog međunarodnog natječaja koji je sredinom srpnja raspisala Hrvatska elektroprivreda potvrdivši na taj način svoju konkurentnost na tržištu.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.