HEP Toplinarstvo 10. svibnja 2010. završava ogrjevnu sezonu za 116.147 kućanstava i 5.962 poslovnih prostora u gradovima Zagrebu, Velikoj Gorici, Samoboru, Zaprešiću, Osijeku i Sisku. Tijekom sezone grijanja 2009./2010. potrošačima je isporučeno 1.635.725 MWh ogrjevne topline, što je približno 2 posto više u odnosu na prethodnu ogrjevnu sezonu.
U HEP Toplinarstvu podsjećaju kako što prije treba započeti s pripremom kućnih instalacija za predstojeću sezonu grijanja. Napominju da HEP Toplinarstvo održava toplinski sustav od toplinskih izvora, odnosno toplana i kotlovnica, do toplinskih stanica, a suvlasnici stambene zgrade su dužni održavati unutrašnje instalacije grijanja u svojim stambenim ili poslovnim prostorima. Prije radova iz instalacija je obavezno isprazniti pogonsku vodu, što obavljaju isključivo djelatnici HEP Toplinarstva na pisani zahtjev upravitelja ili ovlaštenog predstavnika suvlasnika zgrade. „Važno je da do 15. rujna 2010. svi radovi budu završeni i da unutrašnje instalacije budu spremne za početak nove ogrjevne sezone. I HEP Toplinarstvo će u razdoblju izvan ogrjevne sezone obaviti remonte svojih postrojenja, a u pogonu će biti samo oni dijelovi sustava koji se koriste za zagrijavanje tople vode, odnosno oko 15 posto instaliranih kapaciteta. U tijeku je i četvrta faza zamjene magistralnih vrelovoda kojom će biti revitalizirano približno 5,4 km vrelovodne trase u Zagrebu i približno 2 km vrelovodne trase u Osijeku.” rekao je Robert Krklec, direktor HEP-Toplinarstva. HEP Toplinarstvo savjetuje potrošačima toplinske energije da s ostalim suvlasnicima stambene zgrade objedine planirane radove na unutrašnjim instalacijama grijanja kako bi se instalacije samo jedanput praznile i ponovno punile pogonskom vodom, jer na taj način ostvaruju energetsku učinkovitost i uštedu.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.